System pluginů Koha

Systém zásuvných modulů Kohy umožňuje přidávat do Kohy doplňkové nástroje a výstupy, které jsou specifické pro vaši knihovnu. Zásuvné moduly jsou instalovány nahráním balíčků KPZ (Koha Plugin Zip). Soubor KPZ je pouze zip soubor, který obsahuje soubory perl, šablony a jakékoliv jiné soubory potřebné ke správnému fungovaní zásuvného modulu.

Plugin systém musí být zapnutý správcem systému.

Nastavení

Pro zapnutí systému pluginů v Koha musíte nejprve změnit konfiguraci Vaší instalace.

  • V souboru koha-conf.xml změňte nastavení <enable_plugins>0</enable_plugins> na <enable_plugins>1</enable_plugins>

  • Restartujte váš webserver

Poté zapněte systémové nastavení UseKohaPlugins. Na stránce Nástroje se zpřístupní položka Zásuvné moduly a na stránce Výstupy se zpřístupní položka Výstupy poskytované pluginy.

Historie hledání

Pokud máte v systémovém nastavení EnableSearchHistory zapnuto ukládání historie hledání, můžete si prohlížet uložené informace kliknutím na vaše jméno vpravo nahoře a vybráním možnosti ‚Historie hledání‘.

image1062

Na této stránce uvidíte vaši historii hledání v katalogu

image1063

A vaši historii hledání v autoritních záznamech.

image1064

O systému Koha

Sekce „O Koha“ vám poskytne důležité informace o serveru, jakož i obecné informace o Koha.

  • Cesta: Více > O systému Koha

Server

Na kartě „Informace o serveru“ naleznete informace o verzi Koha a počítači na který jste Koha nainstalovali. Tyto informace jsou velmi důležité pro ladění problémů. Při hlášení problémů své servisní podpoře nebo na různé jiné podpůrné způsoby (e-mailové konference, chaty, atd.), je vždy dobré, abyste zaslali informace z této obrazovky.

image1065

Moduly jazyka Perl

Aby bylo možné využít všech funkcionalit Koha, budete potřebovat udržovat vaše Perl moduly aktuální. Záložka „Perl moduly“ vám ukáže všechny Perl moduly vyžadované od Koha, verzi, kterou jste nainstalovali, a zda je nutné aktualizovat některé moduly.

image1066

Položky uvedené tučně jsou pro běh systému Koha vyžadovány, položky zvýrazněné červeně chybí a položky označené žlutě by měly být aktualizovány.

Systémové informace

Tato karta vám poskytne upozornění, když používáte systémové předvoleby, které se staly zastaralými nebo jste je nastavili bez dalších požadovaných předvoleb

image1067